FANDOM


 • Переклад зі слів польського помічника й радника спільноти (Community Council) Nanaki.

  Нещодавно ми офіційно оголосили, коли запрацює новий заголовок сторінки в статтях. Одна зі змін, про які йшлося в блозі: оновлення Конструктора тем, яке дозволить вам змінювати зображення та кольори нового заголовка. Нижче наведено приклад змін:

  Theme Designer Update

  Як частина змін у зовнішньому вигляді, ми оголосили також, що більшість модифікацій заголовків за допомогою CSS та JS вже не буде дозволено. Це також відноситься до додавання четвертого й п'ятого рівнів в меню навігації. Деякі вікі мають ці зміни, за попередньої публікації змін до Community Council, одне з цих зауважень було те, що адміністратори вважають, що додаткові рівні необхідні для їхньої навігації. Ми вирішили, що цей тип змін не буде дозволено. Не тільки в цілях збереження цілісності на Фендомі, але також в тому, що це просто погана практика при проектуванні, яка знижує зручність використання.

  Адміністратори, як правило, переконані, що додавання четвертого й п'ятого рівнів викликає у читачів більше інтересу до контенту. Якщо відвідувачі побачать якомога більше найважливіших тем в меню навігації, то найімовірніше, що вони знайдуть те, що шукають, чи не так? Проте, це не так. Надання більшої кількості посилань ускладнює вибір.

  Дуже великий вибір працює на невигідне для зручності використання, оскільки призводить до так званого паралічу прийняття рішень. Це означає, що достатньо проаналізувати, що відвідувачі мають проблему, яку сторінку відкрити. Коли користувач дійде до такого моменту, найчастіше він розчарований покидає сайт в пошуках відповіді де-небудь в іншому місці.

  Як виглядає відмінне меню навігації? Як слід спростити складну структуру вікі з тисячами сторінок? Чому потрібно обмежити кількість посилань в навігації? От кілька статей, які відповідають на ці питання. Ми думаємо, що вони дозволять Вам зрозуміти, чому ми не хочемо ввести четвертого й п'ятого рівнів навігації:

  Ось деякі ключові моменти з цих статей, які варто мати на увазі при побудові навігації:

  • Слідуйте правилу KISS (англ. Keep It Simple and Straightforward). Навігація повинна бути простою та зрозумілою у використанні.
  • Уникайте спускатися нижче третього рівня, що й було пояснено в цій темі.
  • Групувати предмети за основними категоріями. Користувачі не повинні бачити всі важливі теми, потрібна тільки можливість туди дістатися. Зосередьтеся на сторінках, які є для читачів головними, а не всіх, які можуть знайти.
  • Відокремте важливі посилання від корисних і створіть навігацію навколо цього.
  • Спрощуючи навігацію, подумайте про те, як додати посилання на важливі сторінки в змісті, а не в навігації.

  Сподіваємось, що ці поради стануть в нагоді на вікі, які використовують четвертий й п'ятий рівні навігації. З задоволенням допоможемо кожній спільноті зі спрощенням навігації, як і порадимо, що краще робити при побудові навігації у зв'язку з майбутніми змінами.

    Loading editor
  • Вчора спеціально заходила в Конструктор тем. Вибір кольору для заголовка там є, а можливості завантажити картинку для нього ще нема. Їм варто поквапитись з цим.

     Loading editor
  • Той вибір, який зараз там є, не для цього заголовку, а для старого, оновлення ще ж не вийшло.

     Loading editor
  • Чекати на новий заголовок вже недовго: наступного тижня (з понеділка) почнеться введення нових заголовків. Вікі українського порталу осторонь не залишаться точно. Якщо у вас будуть якісь питання та пропозиції щодо цього, було б непогано зібрати їх тут.

     Loading editor
  • Я вже надіслала минулого тижня у Contact свої думки щодо цієї ідеї. Вони запевняють, що всі листи читають. =) Просто я переживаю, щоб ми встигли підготуватись. Буде не дуже добре, якщо заголовки замінять, а наші вікі залишаться, вибачте, з голим задом. Тішить те, що на українському порталі нечасто ставлять досліди.

   Я щойно зрозуміла. Те, що у Конструкторі тем називається "заголовок" — це колір заголовків (title) модульних інфобоксів. Жаль, що він не має налаштувань прозорості.

     Loading editor
  • А які вимоги до зображення, яке буде застосовуватись в заголовку?

     Loading editor
  • Hedera helix написала:
   А які вимоги до зображення, яке буде застосовуватись в заголовку?

   Розмір 430x105 пікселів (або кратне йому). Справа в тому, що це зображення заміщає лише частину нового заголовка праворуч, решту займає обраний в Конструкторі тем колір.

     Loading editor
  • Ось вже й першу помилку знайшли. :)

   Випадаюче меню відображається під рекламою, а не над нею.

   Помилка оновленного меню

     Loading editor
  • Як на мене то нове навігаційне меню це просто жах, оскільки мій IE взагалі не може відкрити посилання, тож доводиться вручну добираться до усього, як то до картинок то Special:Images і т.п., звичайно Фендом офіційно більше не підтримує Internet Explorer та для старовірів віндовс, що досі ним користуються хотілося щоб хоч мінімальні якісь основи підтримувались...

     Loading editor
  • Співробітники вже розставили всі крапки над IE: всі оновлення більше не підтримуватимуть його. Вони будуть радити вам перейти на новий браузер з підтримкою CSS 3.0 або на Edge, бо час швидкоплинний, і тому багато чого стає неактуальним, особливо якщо йдеться про Інтернет або IT-сферу в цілому. Зважте, обміркуйте та оцініть всі переваги та недоліки переходу на новий браузер. Із IE можна імпортувати в інші браузери.

     Loading editor
  • Mix Gerder написав:

   Випадаюче меню відображається під рекламою, а не над нею.

   Подібна лажа була з календарем у рейтингу WAM, коли він працював. Схоже, це системне. =|

     Loading editor
  • Він працює.

     Loading editor
  • Рейтинг працює, а календар в ньому — ні. =(

     Loading editor
  • Календар працює, якщо перейти в скін Monobook.

     Loading editor
  • Mix Gerder написав: Календар працює, якщо перейти в скін Monobook.

   Ото Усик зрадів би. =D

     Loading editor
  • Mix Gerder, не знаєш часом, чи є у них розклад проведення цих змін із заголовком?

     Loading editor
  • Ликея написала:
   Mix Gerder, не знаєш часом, чи є у них розклад проведення цих змін із заголовком?

   Розкладу немає, зміни проводитимуться разом з технічними оновленнями. Якщо щось буде змінено, я повідомлю.

     Loading editor
  • Гаразд, дякую.

     Loading editor
  • Вже й перше технічне оновлення щодо цього з'явилося.

     Loading editor
  • Ну, ось нові меню й з'явилися на всіх вікі-проектах, включаючи українські!

     Loading editor
  • Тепер треба турмоснути всіх активних адміністраторів, щоб внесли відповідні зміни до оформлення своїх вікій.

   Одна проблема з цими нововеденнями: вони закопують в землю рештки української локалізації. =( Гляньте на підменю "Explore".

   Однак, а що вони виграли, помістивши перелік категорій вгору, при цьому залишивши його ж унизу? З інтервікі та сама історія. Нащо дублювати?

     Loading editor
  • Mix Gerder написав:

   Hedera helix написала:
   А які вимоги до зображення, яке буде застосовуватись в заголовку?

   Розмір 430x105 пікселів (або кратне йому). Справа в тому, що це зображення заміщає лише частину нового заголовка праворуч, решту займає обраний в Конструкторі тем колір.

   471x115 px. Довелося поміняти весь дизайн вікі, але то було весело та цікаво. А от напис "Вікі Cradle", як виявилось, вважається текстовим логотипом.

     Loading editor
  • То було ще до релізу, тож і вимоги були трошки іншими.

     Loading editor
  • Не встигли заголовки вийти в прокат, як з'явилася петиція проти скасування можливості редагування CSS/JS для них. Це не означає, що його не можна буде змінювати, це означає, що будь-яка модифікація за допомогою CSS/JS вважатиметься порушенням Умов Використання й за це можна буде отримати блокування. Якщо ви вважаєте, що потрібно залишити можливість безперешкодно редагувати CSS/JS для оновленого меню, залиште свій голос в цій темі (англійською мовою).

   Особисто я вважаю, що ця петиція, як і попередня нічого не змінить, бо співробітники Фендому не відмовлятимуться від того, що розробили, та й меню не оновлювалося вже аж 6 років, тому я не став голосувати, нащо це мені? :)

     Loading editor
  • A FANDOM user
     Loading editor
Мені подобається це повідомлення!
Вам сподобалось це повідомлення!
Подивитися, хто додав "Мені подобається" до цього повідомлення