FANDOM


Чат Вікі Спільноти — це місце, де ви можете поспілкуватися з користувачами різних вікі-проектів, а так само звернутися до них за допомогою. Якщо вам не вдалося отримати відповіді на свої запитання, ви можете сміливо залишити їх на форумі у відповідній гілці або повідомити співробітників ФЕНДОМу.

Правила для користувачів чатуРедагувати

Чат створений для спілкування на будь-які теми, і, як і на іншому вікі-просторі, поведінка користувачів в чаті не повинна порушувати Умови Використання. Крім даних умов, користувачі чату повинні дотримуватися ряд додаткових правил:

 • Будьте доброзичливі: кожен користувач в чаті має таке ж право перебувати в ньому, як і ви. Вітайте нових користувачів і допомагайте їм з питаннями.
 • Не ображайте користувачів і не принижуйте їх гідність. Не можна розпалювати міжнаціональну чи релігійну ворожнечу, а також використовувати сексистські, расистські або гомофобні висловлювання як образи.
 • Не вживайте ненормативну лексику, в тому числі в завуальованій та/або скороченій формі, і завжди пам'ятайте, що навіть жартівливі висловлювання з вашого боку можуть бути сприйняті користувачем на іншому кінці Інтернету як образа. Гумор, іронія та сарказм не завжди точно виходить передати в друкованій формі.
 • Не флудіть, не розсилайте спам, не публікуйте посилання на сайти з шокуючим змістом, не пишіть капсом (у тому числі "ПаРкАнЧиКоМ"), не пишіть транслітом і не зловживайте великою кількістю смайликів.
 • Заборонено використання більше одного облікового запису в чаті без дозволу адміністраторів вікі або помічників.
  • Вищеописане правило забороняє одночасне знаходження в чаті декількох акаунтів одного користувача, а також перебування в чаті декількох акаунтів одного користувача в різні періоди часу.
  • Заборона на використання додаткових облікових записів для обходу блокування в чаті є частиною вищеописаного правила.
 • Не беріть на себе повноваження модератора чату, якщо ви їм не є. Ви можете дати користувачам посилання на правила чату, але ви не маєте права говорити користувачам, що робити. Видача попереджень в чаті — прерогатива модераторів чату.
 • Ви можете розповісти про свою вікі в чаті, але пам'ятайте, що не всім може бути цікава тема вашої вікі, а повторне розміщення посилань на одну і ту ж вікі буде розцінюватися як спам. Найкраще написати про свій вікі-проект на форумі, створивши тему про вашу вікі у відповідній гілці.

Іноді модератори чату можуть попросити вас змінити тему, якщо флуд зайшов за рамки пристойності або якщо ви почали обговорювати теми, які неминуче призведуть до взаємних образ. Якщо модератори просять вас змінити тему, то, будь ласка так і зробіть.

Якщо вас докучає інший користувач, то ви можете заблокувати особисті повідомлення від нього. Якщо ж хтось заблокував ваші особисті повідомлення, то це означає, що вони не хочуть з вами спілкуватися. Також в основній чат не потрібно виносити обговорення, яке призначалося для особистого листування.

Оскільки скріншоти з чату не приймаються як докази порушень УВ, якщо користувач написав вам матірне повідомлення або образив вас в чаті у відсутність модераторів, помічників або співробітників, то краще всього заблокувати особисті повідомлення від цього користувача і не звертати на нього або неї уваги.

Будьте ласкаві, дотримуйтесь правил чату та дотримуйтесь порад адміністраторів, модераторів чату та співробітників.

У разі порушення правил, буде видано одне попередження, а за повторним порушенням піде блокування.

Рекомендації для модераторів чатуРедагувати

 • Припускайте добрі наміри користувачів: в чат можуть зайти користувачі з різним рівнем володіння платформою ФЕНДОМу і навіть Інтернетом в цілому. Якщо вони роблять помилки та ставлять на перший погляд, тривіальні питання, то не варто відразу думати, що вони вандалять та тролять. Можливо, вони зробили помилку по невмінню, і у вас є можливість їх виправити та допомогти їм навчитися.
 • Будьте прикладом поведінки: якщо ви хочете, щоб чат був місцем для дружнього спілкування або допомагав з відповідями на короткі запитання, то будьте самі прикладом доброзичливого спілкування і допомагайте користувачам у пошуку відповідей.
 • Зберігайте терпіння: ваша головна задача — це підтримка чату в порядку. Навіть якщо користувачі починають сперечатися і ображати один одного і вас, то не варто вступати з ними в суперечку. Просто видайте попередження або блокування.
 • Не зловживайте блокуваннями: якщо користувачі починають очевидно порушувати правила, то спочатку видайте їм попередження і вже потім блокування. Однак, блокування не є способом позбутися від обридлого вам користувача.
 • Отримуйте задоволення: чат створений для спілкування та приємного проведення часу. Якщо ви починаєте дратуватися, то найкраще взяти перерву і попросити іншого модератора або співробітника постежити за чатом. Порядок в чаті є важливим, але ваше самопочуття ще важливіше.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі