FANDOM


З 12 по 14 липня в польському місті Познань пройшов міжнародний з'їзд адміністраторів вікі-проектів Community Connect Europe 2016. Після торішнього успіху Community Connect в Сан-Франциско користувачі ФЕНДОМу і співробітники знову зібралися для обміну досвідом і обговорення злободенних проблем, але на цей раз було вирішено організувати два з'їзду – для західної півкулі і східної. Community Connect Europe зібрав близько 30 користувачів з Європи та Азії: приїхали представники англійського, німецького, французького, китайського, російського та інших мовних порталів. А через місяць, у серпні, планується провести аналогічний захід для західної півкулі, де візьмуть участь представники японського, англійського, португальського та іспанського порталів.

Відкриття заходу відбулося ввечері 11 липня, коли більшість гостей вже приїхали в Познань. Після реєстрації прибулі змогли познайомитися і поспілкуватися, не обійшлося і без влаштованої організаторами гри, в ході якої гостям потрібно було представити один одного всім присутнім.

Протягом наступних трьох днів гості ходили на різні лекції та обговорення, присвячені актуальним для ФЕНДОМу темам та планам на майбутнє. В центрі уваги були: запущений в цьому році проект Fandom, розширення Обговорення і проблема відображення вікі-проектів на мобільних пристроях. Деякі лекції були присвячені пошукової оптимізації, корпоративним цінностям ФЕНДОМу або роботі дизайнерів. Кілька секцій пройшли у формі активних обговорень: гостям пропонувалося відповісти на ряд запитань і висловити свою думку та зауваження. Так користувачі поспілкувалися про міжнародну взаємодію між проектами однієї тематики, визначили основні проблеми модерування і показали один одному приклади успішних пабликів в соціальних мережах. Також в перший день гості змогли обговорити із співробітниками подальший розвиток центральної Вікі Спільноти свого мовного порталу.

Як правило, саме співробітники вели секції, але було і виключення. На другий день Yatalu, помічниця з нідерландського мовного порталу, в ході власної презентації розповіла про проект Wikia Language Brigade, створений для перекладу вікі-матеріалів, і поділилася з іншими користувачами, як співробітники ФЕНДОМу і волонтери організовують і погоджують локалізацію інтерфейсу ФЕНДОМу. Після цього вона запропонувала поговорити про проблеми взаємодії користувачів різних мовних порталів: чи варто користуватися Google-перекладачем й які переваги та недоліки роботи на англомовній вікі для користувачів з інших країн. На пам'ять про презентацію у кожного користувача залишилися невеликі рукодільні картки із зображеннями персонажів їх улюблених фендомів, дбайливо приготовані Yatalu.

Ввечері 12 липня захід перемістився в офіс ФЕНДОМу, розташований біля мальовничого Мальтанського озера. Тут користувачі та співробітники розбились по парах, щоб виконати конкурс-квест по смішним та креативним селфі. А після конкурсу гості продовжили відпочивати в офісі: пригощалися піцою, грали в настільний футбол та співали караоке.

Незважаючи на насичений графік, на другий і третій день залишився вільний час для самостійного дослідження міста. На жаль, погода не сприяла прогулянкам на свіжому повітрі, тому спроба пройтися по вулиці без парасольки обернулася купанням під проливним дощем. За законом підлості, злива припинилася, варто тільки зайти під дах. Не дивно, що ця невелика пригода доповнила колекцію яскравих спогадів з заходу.

Вже другий рік Community Connect показує себе як відмінний спосіб комунікації між ФЕНДОМом та користувачами. У ці кілька днів гості отримали можливість поглибити свої пізнання в вікі-сфері, задати питання співробітникам і безпосередньо висловити свої зауваження та пропозиції. Установка на діалог стала важливою складовою заходу. Багато користувачів нарешті наживо познайомилися з тими, з ким довгий час спілкувалися на теренах ФЕНДОМу. Весь цей час в залах готелю, де проходив з'їзд, панувала тепла та дружня атмосфера, створена людьми, які займаються тим, що їм по-справжньому подобається, і готові ділитися своїм захопленням з оточуючими.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі