FANDOM


З самого свого заснування ФЕНДОМ постійно розвивається. Розумні зміни необхідні будь-який веб-платформі. У ФЕНДОМу зокрема є три вагомі причини для великих трансформацій: він став багатогранною платформою для фанатів, де вони можуть брати участь в обговореннях, співпрацювати з іншими користувачами і писати енциклопедичні та розважальні статті (таких можливостей просто не існує на інших вікі-хостингах); йому необхідно залишатися цікавим фанатам сайтом; й він повинен йти в ногу з сучасними Інтернет-технологіями.

Чому важливо змінюватися

Staff Blog - Community Connect 2016 A Resounding Success

ФЕНДОМ — це не просто вікі-хостинг, а справжня спільнота людей зі спільними інтересами та ідеями.

  • Відмінна риса ФЕНДОМу змінилася. Десять років тому ФЕНДОМ був заснований на простій ідеї: дати користувачам можливість створювати вікі на хвилюючі їх теми. Хоча це і донині є головною «фішкою» ФЕНДОМу, за останні десять років дуже багато змінилося: що виникло як звичайний вікі-хостинг, перетворилося в найбільший сайт для фанатів поп-культури у всьому світі, а користувачі ФЕНДОМу стали вважатися експертами в своїх темах. Останні зміни дають користувачам ще більше можливостей внести свій внесок у вікі-спільноти.
  • Програмне забезпечення зношується й стає занадто заплутаним. Коли сайт змінюється, то старий код, що колись виконував важливі функції, може бути видалено (якщо він більше не потрібен). В іншому випадку він може ускладнити роботу сайту та призвести до численних баґів. Такий підхід означає, що іноді у відставку йдуть й давно улюблені розширення.
  • «Оновлюйся або помри». Інтернет-компанії зобов'язані залишатися на хвилі останніх технологій та трендів. Якщо вони цього не робитимуть, то втрачатимуть свою актуальність. Це особливо важливо зараз, в часи зростаючої популярності мобільних пристроїв.

Чому зміни постійні

Еволюція сайту ніколи не закінчується. Наведені вище ідеї завжди залишатимуться на порядку денному, і є багато причин, за якими зміни відбуватимуться знову і знову:

  • Очікування користувачів змінюються. Сьогодні люди «споживають контент», якщо так можна висловитися, зовсім не так, як десять років тому, а десять років потому вони споживатимуть контент не як сьогодні. Зараз, наприклад, популярний мобільний Інтернет (вже більше половини трафіку на ФЕНДОМі припадає на мобільні пристрої), і сайти не можуть не брати це до уваги. Також змінилися й переваги користувачів Інтернету. Якщо раніше у людей був час читати довгі статті, то зараз їм цікавіше дивитися короткі відео. Співробітники повинні бути впевнені, що доставляють цікавий контент як можна більшій кількості фанатів. Трохи більше про це буде розказано в одному з наступних блоґів.
  • Змінюються стандарти індустрії. Чудовою ілюстрацією до цього твердження служить реклама. Десять років тому рекламодавці просто хотіли, щоб ви кликали на рекламу та заходили на їх сайти. Сьогодні набагато важливіше став сам процес перегляду реклами. Рекламодавці хочуть, щоб ви переглянули рекламу цілком, а не просто перейшли по посиланню. Тому на ФЕНДОМі стали працювати з великою кількістю клієнтів і менше покладатися на рекламу з рекламних мереж, що дозволило підвищити якість реклами на сайті. На наступному тижні буде опублікований блоґ про те, як реклама працює на ФЕНДОМі, і про те, які кроки будуть зроблені в 2017 для того, щоб зробити рекламу більш цікавою і менш дратівливою для користувачів.
  • Нові пошукові тренди. Як люди знаходять вміст не менш важливо, ніж те, як вони його «споживають». Зрештою, якщо ніхто не знайде вашу вікі, то ніхто не зможе оцінити виконану вами роботу. Співробітники проводять дослідження та аналізують різні моделі пошуку, і скоро розкажуть про нові течії в галузі пошукової оптимізації.
  • Співробітники ФЕНДОМу хочуть спробувати щось нове. Вони завжди думають про те, як поліпшити сайт. Замість того, щоб розвивати розширення повністю та потім отримувати відгуки на готовий продукт (який до цього часу важко поміняти), вони воліють починати з сирих ідей та тестувати їх на сайті, збираючи відгуки користувачів та перетворюючи зібрані ідеї розширення, які відповідають побажанням користувачів. Про цей метод, який називається A/B testing, теж буде розказано трохи пізніше.

В цьому блозі прозвучало кілька великих ідей, і якщо у вас залишилися питання, ви можете задати їх в коментарях. Однак пам'ятайте, що впродовж наступних тижнів будуть опубліковані блоґи на кожну з озвучених тим.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі