FANDOM


Цей блоґ був написаний Тедом Гіллом, директором з контролю виробництва та інновацій, і Анджеєм Сведжинскі, старшим віце-президентом з інженерного забезпечення. Тед працює в компанії з 2014 року, а Анджей — з 2010. Оригінал блоґу можна знайти на Community Central.
Collaboration Value

Коли ФЕНДОМ (раніше — ФЕНДОМ) був заснований більше десяти років тому, головним завданням сайту було зібрати однодумців навколо цікавих їм тим. Отож коли ми задумалися про наші цінності, то стало очевидно, що ми не можемо не згадати Співпрацю.

Концепція вікі-проектів полягає у співпраці між людьми, і це в крові (ну, або в коді) нашого сайту. Вікі популярні тому, що поодинці ми ніколи не зможемо охопити стільки знань, скільки може охопити колективний розум. Все колись почалося з Вікіпедії і з часом розвинулось у багатьох вікі ФЕНДОМу. Таким чином ми стали найбільшим у світі розважальним сайтом.

Набагато менш очевидна співпраця працівників ФЕНДОМу один з одним в повсякденному житті. Енн Вотсон вже розповіла трохи про це в самому першому блозі, де вона представила наші цінності користувачам. Зокрема, вона зазначила, що наше спілкування один з одним дуже схоже на взаємодію користувачів вікі-проектів. Всі ми приходимо на роботу з різними ідеями та з різним досвідом, і це впливає на те, як ми справляємося з різними завданнями і як ми приймаємо рішення в компанії. Навіть написання цього блоґу схоже на створення сторінки вікі: блоґ написаний двома людьми і перевірений та відредагований декількома іншими співробітниками.

Один з кращих прикладів взаємодії між співробітниками — це найперший з'їзд адміністраторів Community Connect у 2015 році. Задум заходу був досить простий: зібрати 20-30 користувачів у нашому офісі в Сан-Франциско та почути їхні думки про наш продукт, про наше майбутнє і про те, що вони хочуть побачити на нашому сайті. Зрозуміло, це не так просто. Планування навіть невеликих заходів вимагає часу та ресурсів організації, і різні команди ФЕНДОМу тісно співпрацювали одна з однією, щоб зробити з'їзд адміністраторів успішним. Команда Спільноти запросила користувачів; помічниця генерального директора забронювала їх квитки та готельні номери; офіс-менеджери підготували наше приміщення. Команди продукту, маркетингу, спільноти та дизайнери — всі вони підготували презентації та наради для відгуків користувачів. Всі співробітники в тій чи іншій мірі допомогли заходу.

Community Connect 2016 Attendees

Користувачі, які побували на Community Connect 2016. Зверху фотографія з'їзду в Познані, знизу фотографія з'їзду в Сан-Франциско.

Успіх першого з'їзду надихнув нас розширити захід у новому році. У 2016 році Community Connect пройшов не тільки в Сан-Франциско, але й в Познані, де працює більшість інженерів. Ми також додали фокус-групи та сеанси тестування нових розширень для користувачів. Звичайно ж, організація двох заходів на двох континентах зажадала ще більше часу і рішення організаційних питань: більше квитків і більше готельних номерів, і наші офіс-менеджери вклали багато часу та зусиль, щоб заходи пройшли на ура.

Деякі адміністратори і раніше відвідували наш офіс в Сан-Франциско, але до 2016 року ми жодного разу не запрошували користувачів в офіс у Познані. Наші польські інженери були раді познайомитися з адміністраторами вікі, і з цього спілкування було очевидно, що й користувачам було цікаво зустрітися з інженерами. Дуже багато наші адміністратори відмінно розбираються в технічній стороні сайту, і їм було про що поговорити з інженерами та розробниками.

Живе спілкування переоцінити неможливо. Хоча ми завжди спілкуємось з користувачами по Інтернету через блоґи, форуми та чат, віртуальна співпраця не може зрівнятися з живим. Коли бачиш перед собою живу людину, взаємодія виходить зовсім іншою. Живе спілкування виходить більш щирим, душевним, і вживу можна говорити відкрито і без утайки, тому ми ввели сеанси тестування нових розширень, де користувачі отримали можливість протестувати нововведення та залишити свої відгуки прямо на місці.

За роки перебування на сайті деякі з наших користувачів стали невід'ємною частиною загальної команди сайту. Наприклад, команда Volunteer Developers, що працює над усуненням помилок і навіть розробляє нові інструменти. Вони не тільки займаються тим, що їм цікаво, але й розвивають професійні навички та вміння. Деякі з наших користувачів у нас стажувалися, а деякі навіть стали співробітниками.

Але ця співпраця була б неможливою без Спільноти. Про цю цінність розкажуть наступного тижня Джен Бертон, віце-президент зі зв'язків з спільнотою, та Вільям Шульце, старший віце-президент з розвитку бізнесу.

А зараз ви можете поділитися прикладами співпраці у ваших спільнотах. Що ви цінуєте найбільше у співпраці? Ми розповіли про ФЕНДОМ, а тепер ваша черга!

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі