FANDOM


Цей блоґ був написаний Енн Уотсон, віце-президентом по управлінню кадрами в «Fandom powered by Wikia», і його оригінал можна знайти на Community Central. Енн працює в компанії з 2012 року.
Balance Value

Я дуже люблю свою роботу. Вона мені не просто подобається, і я не ходжу на неї кожен день тільки тому, що повинна, — я дійсно обожнюю свою роботу. Напевно, ви думаєте: «Вона працює у відділі кадрів. Як можна любити роботу, де доводиться мати справу з недбайливими працівниками і примушувати людей писати звіти від роботи?». Ви коли-небудь дивилися серіал «Офіс»? У багатьох людей кадровики асоціюються з персонажем Тобі, якого в серіалі ненавидять, шкодують або бояться. Але я не така, і я працюю не в «Офісі», а в ФЕНДОМі, де ми цінуємо Баланс.

Баланс — моя улюблена цінність
Якби мені потрібно було вибрати найкращу цінність (а це все одно, що вибирати улюблену дитину: у всіх є улюблене чадо, але ніхто не говорить про це вголос, щоб не образити інших дітей), то це був би Баланс. Так було з самого початку моєї роботи тут: коли я сюди прийшла, я зрозуміла, що ФЕНДОМ — це набагато більше, ніж просто сайт. Схожі думки озвучив і наш віце-президент з підбору персоналу, Джон-Пол Ейлс-Барнікот. ФЕНДОМ навіть не просто група людей, яка керує сайтом: це різні групи з різними інтересами та особистими установками, які разом підтримують тисячі унікальних спільнот.

Навіть цінностям потрібен баланс
У своєму минулому блозі я пояснила, як ми відбирали наші цінності, і я розповіла, що ми довго сперечалися про те, у чому різниця між співпрацею і кооперацією. Ви ніколи не замислювалися, чим вони відрізняються? А я замислювалася багато разів. І яка між ними різниця? Що трапиться, якщо однієї цінності приділяти увагу в недостатній мірі? У всьому потрібен баланс, і тим більше в наших цінностях. Що буде, якщо ви занадто добрі? Занадто довірливі? Співпрацюєте занадто фанатично? Що завгодно може призвести до сумних наслідків, якщо в цьому перестаратися.

Балансування наших цінностей і підтримання їх рівності між собою — це саме по собі еквілібристичний акт. Недостатньо просто записати цінності на папері і чекати, що вони самі себе збалансують. Тому Баланс є найпершою цінністю, про яку ми розповімо. Баланс необхідний для того, щоб всі наші цінності існували в гармонії.

Особистісний ріст
Я дуже багато думаю над тим, що компанія (і відділ кадрів зокрема) повинна докладати зусилля не тільки до того, щоб створити хороших працівників, але і до того, щоб дати працівникам розвиватися як особистостям. Мені хочеться, щоб всі співробітники, які коли-небудь працювали в ФЕНДОМі, йшли від нас як розвинені та цікаві особистості. Коли ми наймаємо працівників, ми беремо на роботу їх такими, які вони є зараз, але я вважаю, що у нас кожен співробітник може стати краще.

Культура ФЕНДОМу
Культура ФЕНДОМу — це красиве полум'я, яке я захищаю, але іноді мені самій хочеться його задути. Не повністю, але деякі його язички. І може не завжди, а тільки дуже рідко. Як можна задути вогонь, але при цьому його не загасити? Я вас ще не занадто заплутала? І чому ми говоримо про вогні?

Давайте я поясню.

Наші співробітники завжди вміли поєднувати роботу та особисте життя. Зазвичай ми приходимо на роботу і йдемо додому вчасно. У нашому офісі в Сан-Франциско є багато людей, які встигли попрацювати в різних стартап-компаніях та добре розбираються у своїй справі, але не завжди проводять свій робочий час з максимальною вигодою. Ми не дуже підходимо для таких людей. У нас всі співробітники можуть спробувати себе в чомусь новому і разом з тим не затримуватися на роботі кожен день, забуваючи про сім'ю та дітей. Але що робити, коли є невідкладні справи? Хоча я проти того, щоб співробітники забували про особисте життя, іноді нам дійсно доводиться затримуватися на роботі пізно ввечері, навіть по п'ятницях. Це буває необхідно, щоб завершити всю роботу в потрібні терміни.

Наші труднощі з Балансом виникають тоді, коли ми хочемо залишатися самими собою, але при цьому зростати та розвиватися як особистості. Ми наймаємо різних людей, йдемо на ризики, йдемо від норм і іноді працюємо більше, ніж потрібно, але ми це робимо з розумінням, що іноді це просто необхідно, що це не погана організація нашого часу і що нас не змушують працювати злі начальники вечорами в п'ятницю. Ми дотримуємося балансу між тим, хто ми є і ким ми хочемо бути. В іншому випадку легко втратити себе і забути, в якому напрямку ми рухаємось як компанія.

Навіть цей блоґ потребує Балансу
Ми написали кілька варіантів для цього блоґу, намагаючись знайти належний баланс (так, ми намагалися збалансувати Баланс. Ха!). Я хотіла написати про нашу комору з чіпсами та шоколадками і про те, як я пообіцяла не затримувати людей після роботи. Або про те, як у всіх наших офісах є акустичні системи, або як одного разу ми всі разом стали підспівувати один одному. Я хотіла розповісти, як ми поважаємо наших співробітників і їх потреби, як ми з розумінням ставимося до тих, хто лікується від алкогольної залежності, і в той же час влаштовуємо вечірки. Я хотіла написати, як обдумано та швидко ми приймаємо рішення, як ми створюємо корисні та красиві речі і як ми робимо те, що вважаємо правильним та необхідним.

Balance Collage

Саме так ми проводимо наш вільний час!

Найчастіше це можуть бути важкі рішення, але вони виправдовують себе. Як ми їх вживаємо? — про це й буде наш наступний блоґ про Співпрацю, який написали Тед Гілл, директор з контролю виробництва та інновацій, і Анджей Сведжинскі, старший віце-президент з інженерного забезпечення.

А зараз ви можете поділитися прикладами дотримання балансу у ваших спільнотах. Як ви поєднуєте потреби новачків та ветеранів вікі? Я розповіла про ФЕНДОМ, але тепер ваша черга!

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі