FANDOM


Цей блог був написаний Енн Вотсон, віце-президентом по управлінню кадрами в Fandom powered by Wikia, і його оригінал можна знайти на Community Central. Енн працює в компанії з 2012 року.

Коли чотири з половиною роки тому я прийшла в Вікію, я була, як і багато інших новіх співробітників та співробітниць, вражена тим, як така маленька компанія підтримує таку величезну і активну спільноту користувачів. Як найперша співробітниця відділу кадрів, я повинна була закласти базу для відділу і подбати про інші речі, якими займаються люди моєї професії, коли намагаються збільшити штат співробітників.

Ann Dinosaur Talent Team

Найцікавішим для мене було те, що ця компанія завжди піклується про спільноти фанатів, і я просто повинна була культивувати таке ставлення до майбутніх співробітників. Тут люди піклуються один про одного. Тут люди купують їжу в різних кафе або приносять з собою, але обідають разом. Це перше місце роботи, де люди сміються над моїми жартами про «Зоряний шлях»! Нарешті, це таке місце, де все трохи різне і несхоже один на одного: починаючи від самих співробітників і закінчуючи стільцями, на яких вони сидять. Ви можете прийти сюди і бути такими, які ви є. Це ФЕНДОМ. Тільки подивіться на цю фотографію зі Дня ФЕНДОМу: я була динозавром!

Культура компанії, як ми спілкуємось один з одним і як ми ведемо себе на робочому місці — все це закладено в наших цінностях. У мій перший рік роботи всі ми намагалися спостерігати, обговорювати і записувати оці цінності, але це виявилося набагато складніше, ніж ми припускали. Я думала, що це буде чимось на зразок твору в школі або групового проекту з подальшою презентацією перед класом. Виявилося, що за труднощі це більше схоже на пологи або на відтворення динозаврів з ДНК у скам'янілостях (ви вже здогадалися, що я люблю динозаврів?). Це було колосальне починання.

Ми почали визначати наші цінності з вправи на підбір ключових слів, які, на нашу думку, найкраще відображали наші цінності. Процес визначення проходив у кілька етапів і доти, поки в ньому не взяли участь всі співробітники. Ми створили спеціальну команду, яка проаналізувала внесок всіх співробітників і вибрала остаточний набір слів. Ми дискутували про різницю між словами «співробітництво» та «кооперація»; ми довго думали над тим, чи є поняття принциповість, чесність і довіра базовим етикетом для будь-яких працівників за замовчуванням, або ж нам потрібно було виділити їх окремо.

Цей процес зайняв місяці, але результати виявилися незадовільними. Нам здавалося, що те, що ми шукаємо, йде від нас все далі, і що кожен крок лише віддаляє нас від поставленої мети.

Але зрештою все встало на свої місця, коли ми змінили наш підхід і поставили собі таке питання: якщо б усіх нас раптово викрали прибульці, то якими якостями повинні були б володіти нові співробітники, щоб відтворити наявну робочу атмосферу? Ми зрозуміли, що наші цінності повинні відображати не просто нашу роботу, а певний склад мислення, який впливає на нашу роботу і наше ставлення один до одного. З таким підходом ми змогли розібратися, хто ми такі, і наші цінності стали очевидні:

Нові співробітники, незалежно від посади і роду роботи, повинні втілювати оці цінності, тому що без них вони просто не зможуть увійти в колектив. Ці цінності стали невід'ємною частиною нас, і нам не потрібно постійно вказувати працівникам на правила поведінки, як це роблять деякі інші компанії. Зрозуміло, у нас є правила поведінки в офісі (і багато в чому вони схожі з правилами спільноти), але коли ти уособлюєш наші цінності, то ти просто знаєш, як себе вести.

Варто відзначити, що наші цінності і робоча етика відображають нашу спільноту. Коли ми просимо співробітників розповісти, як вони бачать наші цінності, вони завжди наводять приклади спілкування з спільнотою ФЕНДОМу. І неважливо, як називається наша компанія і в якому напрямку ми розвиваємось, бо наші цінності — це ми самі, і це ніколи не зміниться. Наші цінності — це наша Перша Директива.

Протягом наступних п'яти тижнів ми розповімо більше про наші цінності. Члени ради директорів напишуть в подробицях про кожну цінність та поділяться історіями, які продемонструють, як наші цінності фігурують у нашому повсякденному офісному житті. Читайте щопонеділка — і ми розповімо вам історію нашої компанії!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі