FANDOM


Изображение для блога о травле и преследовании

Читати гидоти в Інтернеті завжди неприємно.

Співпраця і спільна робота — необхідні компоненти для розвитку вікі, адже користувачі зі всього Інтернету збираються на ФЕНДОМі, щоб створити найбільш повні джерела інформації про свої улюблені фендоми. Користувачі спілкуються в чаті, дружать один з одним і просто приємно проводять час, але коли багато людей збираються разом, то неминучі розбіжності, розбіжності думок та ідей користувачів. В цьому блозі ми поговоримо про те, що робити, коли конфлікти переростають у цькування та переслідування користувачів.

Цькування і переслідування — це більше, ніж просто негативний коментар або непривітне повідомлення. В обох випадках це повторювані приставання до користувача протягом деякого часу. Вони можуть включати в себе загрози в соціальних мережах, недоброзичливі СМС і навіть публікування особистих даних і фотографій в мережі, що може призвести до негативних наслідків навіть в реальному житті.

Ось кілька прикладів того, як переслідування користувачів може виглядати на ФЕНДОМі:

  • Повторювані недоброзичливі коментарі, повідомлення в чаті і на стіні обговорення.
  • Переслідування користувача на інших спільнотах, коли задираку заблокували на одному співтоваристві (одне повідомлення на Вікі Спільноти не вважається переслідуванням).
  • Публікація особистих даних (номера телефону, справжнього імені, номера школи).
  • Повторне розміщення контенту з метою розсердити або подражнити іншого користувача.
  • Образи на основі етнічної приналежності, сексуальності тощо
  • Коментарі сексуального характеру або сексуальне домагання.

Найперше, що потрібно робити в таких випадках, — це не відповідати переслідувачам. Замість того, щоб намагатися з ними домовитися, просто вдаючи, що їх не існує. Задирам потрібно увагу, і якщо ви його їм не робите, то їхні старання не проходять даремно. Пам'ятайте, що ви ніколи і нікому не зобов'язані відповідати (не тільки на ФЕНДОМі, але і в Інтернеті в цілому). Ви самі вирішуєте, з ким вести бесіду, а з ким ні.

Інший прийом — не піддаватися на провокації і відповідати переслідувачам максимально ввічливо і по суті. Це досить складно зробити, так як найчастіше такий підхід може здатися сарказмом або недоречною дружелюбністю, але іноді він спрацьовує.

У будь-якому випадку, якщо ви стикаєтеся з переслідуваннями на ФЕНДОМі, ви можете звернутися до помічникам та працівникам ФЕНДОМу. Завжди надсилайте посилання на коментарі або статті, де до вас чіпляються, тому що в таких випадках нам потрібні безпосередні докази. Ми не приймаємо докази «на словах».

Коли до вас пристають в чаті, повідомте про домагання модераторам та адміністраторам чату. Співробітники не завжди бувають в чаті, а знімки екранів не можуть вважатися доказом, так як їх можна підробити (на відміну правок на сторінці або стіні обговорення).

Нарешті, якщо ви вважаєте, що Інтернет-переслідувач становить загрозу вашій безпеці, зв'яжіться з місцевими представниками закону. Якщо ви дитина, то розкажіть про це батькам або іншим дорослим, яким ви довіряєте.

Ось декілька довідкових статей з порадами про те, як впоратися з докучаннями в Інтернеті і уникнути проблем: Довідка:Як підстрахуватися в мережі, Довідка:Цькування і домагання, Довідка:Безпека в мережі, Довідка:Ресурси по профілактиці суїцидів ‎.

А у вас є поради та ідеї про те, як справитися з хуліганами в Інтернеті? Діліться ними в коментарях!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі