FANDOM


Изображение для блога о травле и преследовании

Читати гидоти в Інтернеті завжди неприємно.

Співпраця і спільна робота — необхідні компоненти для розвитку вікі, адже користувачі зі всього Інтернету збираються на ФЕНДОМі, щоб створити найбільш повні джерела інформації про свої улюблені фендоми. Користувачі спілкуються в чаті, дружать один з одним і просто приємно проводять час, але коли багато людей збираються разом, то неминучі розбіжності, розбіжності думок та ідей користувачів. В цьому блозі ми поговоримо про те, що робити, коли конфлікти переростають у цькування та переслідування користувачів.

Цькування і переслідування — це більше, ніж просто негативний коментар або непривітне повідомлення. В обох випадках це повторювані приставання до користувача протягом деякого часу. Вони можуть включати в себе загрози в соціальних мережах, недоброзичливі СМС і навіть публікування особистих даних і фотографій в мережі, що може призвести до негативних наслідків навіть в реальному житті.

Ось кілька прикладів того, як переслідування користувачів може виглядати на ФЕНДОМі:

  • Повторювані недоброзичливі коментарі, повідомлення в чаті і на стіні обговорення.
  • Переслідування користувача на інших спільнотах, коли задираку заблокували на одному співтоваристві (одне повідомлення на Вікі Спільноти не вважається переслідуванням).
  • Публікація особистих даних (номера телефону, справжнього імені, номера школи).
  • Повторне розміщення контенту з метою розсердити або подражнити іншого користувача.
  • Образи на основі етнічної приналежності, сексуальності тощо
  • Коментарі сексуального характеру або сексуальне домагання.

Найперше, що потрібно робити в таких випадках, — це не відповідати переслідувачам. Замість того, щоб намагатися з ними домовитися, просто вдаючи, що їх не існує. Задирам потрібно увагу, і якщо ви його їм не робите, то їхні старання не проходять даремно. Пам'ятайте, що ви ніколи і нікому не зобов'язані відповідати (не тільки на ФЕНДОМі, але і в Інтернеті в цілому). Ви самі вирішуєте, з ким вести бесіду, а з ким ні.

Інший прийом — не піддаватися на провокації і відповідати переслідувачам максимально ввічливо і по суті. Це досить складно зробити, так як найчастіше такий підхід може здатися сарказмом або недоречною дружелюбністю, але іноді він спрацьовує.

У будь-якому випадку, якщо ви стикаєтеся з переслідуваннями на ФЕНДОМі, ви можете звернутися до помічникам та працівникам ФЕНДОМу. Завжди надсилайте посилання на коментарі або статті, де до вас чіпляються, тому що в таких випадках нам потрібні безпосередні докази. Ми не приймаємо докази «на словах».

Коли до вас пристають в чаті, повідомте про домагання модераторам та адміністраторам чату. Співробітники не завжди бувають в чаті, а знімки екранів не можуть вважатися доказом, так як їх можна підробити (на відміну правок на сторінці або стіні обговорення).

Нарешті, якщо ви вважаєте, що Інтернет-переслідувач становить загрозу вашій безпеці, зв'яжіться з місцевими представниками закону. Якщо ви дитина, то розкажіть про це батькам або іншим дорослим, яким ви довіряєте.

Ось декілька довідкових статей з порадами про те, як впоратися з докучаннями в Інтернеті і уникнути проблем: Довідка:Як підстрахуватися в мережі, Довідка:Цькування і домагання, Довідка:Безпека в мережі, Довідка:Ресурси по профілактиці суїцидів ‎.

А у вас є поради та ідеї про те, як справитися з хуліганами в Інтернеті? Діліться ними в коментарях!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.