FANDOM


Цей блоґ було написано співробітником Brandon Rhea, його оригінал можна знайти на Community Central.


Коли ми вперше згадали про модернізацію, ми спробували дати зрозуміти, що відео на вікі будуть одним з ключових моментів оновлення сайту, бо наші читачі хочуть дивитися відео, а реклама до початку перегляду допоможе нам позбутися від блокової реклами на вікі-сторінках, що само по собі поліпшить роботу сайту. Але щоб досягнути нашої мети, ми повинні створити такі відео, які будуть цікаві читачам. Поки що ми експериментуємо з різним відео-контентом і намагаємось зрозуміти, що найбільше цікавить відвідувачів сайту.

Типи відео на вікі

Поки ми вирішуємо, які саме типи відео показуватимемо на найбільш відвідуваних сторінках сайту. Експериментування триватиме, поки ми не знайдемо найбільш вдалі комбінації для наших читачів. На даний момент ми зупинилися на чотирьох видах відео-контенту:

  • Оригінальні відео. Ці відео будуть створені спільними зусиллями ведучого або провідної і нашою відео-командою: у них будуть спецефекти, оригінальна озвучка і багато іншого. Такі відео будуть показані на найбільш відвідуваних сторінках найбільших вікі-спільнот. Наприклад, відео «Will We Ever Visit the Andromeda Galaxy?» («Чи відвідаємо ми коли-небудь галактику „Андромеда“?») для виходу Mass Effect: Andromeda.
  • Шаблонні відео з озвучкою. У цих відео буде відеоряд або зображення із закадровою озвучкою — огляд персонажів серіалу, кращі моменти фільму і так далі. Наприклад, Newt Scamander (Ньют Скамандер) та List of spells (список заклинань) на Harry Potter Wiki. Іноді озвучку супроводжуватиме текст на екрані.
  • Шаблонні відео з текстом на екрані. У цих відео не буде озвучки — в них буде просто текст. Приклад: Moana на Disney Wiki.
  • Відео з інших сайтів. Ці відео створюємо не ми, але ми вважаємо їх якісними та цікавими для наших користувачів. Зазвичай це трейлери до фільмів чи офіційні проходження ігор, наприклад, огляд чемпіона для гри League of LegendsAatrox.

Коли деякі сторінки заслуговують спеціально створених відео, інші сторінки можуть обійтися звичайними. Поки що ми думаємо, які типи відео ми хочемо розміщувати на сайті і як часто, щоб зрозуміти, чого хочуть читачі. Ми також повинні не забувати, що наша команда по створенню відео не дуже велика, і вони завжди дуже зайняті… тому ми вирішили дати нашим спільнотам можливість писати сценарії для відео або навіть їх редагувати. Поєднуючи всі наші ресурси і таланти, ми сподіваємось створити тільки кращий відеоматеріал.

Як користувачі можуть допомогти у створенні відео?

Вікі вже створюються користувачами, і ви можете допомогти нам з начерків ідей та сценаріїв для відео. Поки що ми думаємо, як це реалізувати технічно, і в цьому нам допомагають тестові спільноти зразок Elder Scrolls Wiki, а, наприклад, користувачі вікі DC Database просто перевіряють сценарії для відео, які ми створюємо.

Коли ми переконаємось, що створення сценаріїв для відеороликів нашими спільнотами дає пристойні результати, ми можемо подумати й про те, як дати нашим користувачам можливість працювати й над самими відео. Поки що рано говорити про те, як це виглядатиме, однак це план на майбутнє.

Якщо у вас є досвід написання сценаріїв для відеороликів та створення відео, розкажіть про це нам! Ми будемо раді співпрацювати з вікі, які хочуть створювати відео.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.