FANDOM


Десять років тому Інтернет був взагалі дуже дивним і диким простором, і часто на сайтах не було ніяких модераторів або співробітників. Зараз на таких сайтах, як ФЕНДОМ, є співробітники, які допомагають користувачам бути напоготові і проводити час на сайті приємно і з користю. Це означає, що якщо у вас виникають проблеми на нашому сайті, ви можете повідомити про них співробітників. В залежності від ситуації, співробітники можуть допомогти вам безпосередньо, направити вас на відповідну сторінку Довідки або повідомити, що не займатимуться конкретною ситуацією.

Співробітників часто запитують, з чим вони можуть допомогти, а з чим не можуть. Ось кілька прикладів, щоб допомогти вам зрозуміти, коли варто звертатися до співробітників і коли не варто.

Про що співробітників повідомляти не потрібно

У цих випадках, швидше за все, співробітники не втручатимуться:

  • Коли хтось зачіпляє ваші почуття. На ФЕНДОМі багато користувачів, і розбіжності неминучі. Якщо користувачі не можуть погодитися про назви у каноні або напрямок розвитку вікі, то це нормально. Доти, поки ви зберігаєте спокій і не ображаєте опонентів, з цими питаннями може розібратися місцева адміністрація і самі користувачі вікі. Кожна спільнота має право на самоврядування.
  • Проблеми з адміністрацією. Співробітники хочуть, щоб спільноти самі вирішували внутрішні розбіжності, і вони рідко втручаються в суперечки користувачів з адміністраторами та бюрократами. Рішення про вміст вікі приймаються всіма користувачами співтовариства; рішення про політику спільноти приймають адміністратори; рішення про направлення розвитку всієї платформи знаходяться в руках співробітників ФЕНДОМу. Якщо ви вважаєте, що адміністратор або бюрократ приймає невірні рішення, першим ділом поговоріть з цим адміністратором. Якщо переговори не привели до успіху, ви можете створити петицію на форумі або в обговореннях про відставку з посади. Якщо конфлікт дійде до позначки «необхідно повідомити співробітників», то вам потрібно буде зв'язатися з ними.
  • Війна правок. Стіни обговорення — це відмінне місце обговорити останні правки. Не варто починати війну правок, коли можна цивілізовано домовитися про правки з іншими користувачами.

Про що повідомляти необхідно

А ось список речей, про які абсолютно точно варто повідомити співробітників:

  • Загрози. Коли хтось в Інтернеті загрожує вам реальною розправою, то швидше за все вони просто тролять. Поки ви не поширюєте занадто багато особистої інформації в мережі, іншим користувачам буде важко знайти вас. Але як мовиться в прислів'ї, «краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати». Тому якщо вам загрожує користувач, то повідомте про це співробітників.
  • Самопошкодження. Співробітники дуже серйозно ставляться до погроз суїциду і самошкідництва. Навіть дивний коментар може насправді виявитися криком про допомогу. Якщо ви зіткнетеся з чимось подібним на ФЕНДОМі, негайно повідомте співробітникам.
  • Контент, який порушує Умови Використання. Цитата з УВ: «Ви погоджуєтесь не використовувати ФЕНДОМ, щоб публікувати або передавати будь-які дані, які є непристойними, порнографічними, образливими, агресивними, грубими або іншим чином порушують будь-яке законодавство або права третіх осіб, або зміст, яких містить гомофобію, етнічні образи, релігійну нетерпимість або заохочує злочинну поведінку». Якщо коротко, то нічого такого, чого б ви не стали показувати батькам.
  • Твінкі-хулігани. Співробітники не завжди займатимуться місцевими твінками, але ви завжди можете про них повідомити.

Як повідомити про проблему

Найкращий спосіб — написати співробітникам через сторінку Special:Contact. Намагайтеся як можна детальніше описати вашу проблему і не забудьте включити всі необхідні посилання, щоб співробітникам було простіше зрозуміти ситуацію з боку. Співробітники відповідають на всі запити користувачів.

Ви також можете залишити повідомлення на стіні співробітників на Вікі Спільноти або Central Community (англійською). Але найкраще писати співробітникам через Special:Contact, бо так їм простіше відстежити статистику найбільш поширених запитань і відгуків, щоб покращити сервіс зворотного зв'язку в майбутньому.

В екстрених ситуаціях — у разі ядерної війни, наприклад — ви можете написати помічникам ФЕНДОМу і попросити їх зв'язатися із співробітниками в терміновому порядку. Співробітники просять робити це лише в дуже рідкісних випадках: коли проблема дійсно не може почекати.

Як ви вирішуєте проблеми на своїй вікі? Як ви вважаєте, про що потрібно повідомляти співробітників, а про що ні? Повідомте в коментарях нижче!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі