FANDOM


Десять років тому Інтернет був взагалі дуже дивним і диким простором, і часто на сайтах не було ніяких модераторів або співробітників. Зараз на таких сайтах, як ФЕНДОМ, є співробітники, які допомагають користувачам бути напоготові і проводити час на сайті приємно і з користю. Це означає, що якщо у вас виникають проблеми на нашому сайті, ви можете повідомити про них співробітників. В залежності від ситуації, співробітники можуть допомогти вам безпосередньо, направити вас на відповідну сторінку Довідки або повідомити, що не займатимуться конкретною ситуацією.

Співробітників часто запитують, з чим вони можуть допомогти, а з чим не можуть. Ось кілька прикладів, щоб допомогти вам зрозуміти, коли варто звертатися до співробітників і коли не варто.

Про що співробітників повідомляти не потрібно

У цих випадках, швидше за все, співробітники не втручатимуться:

  • Коли хтось зачіпляє ваші почуття. На ФЕНДОМі багато користувачів, і розбіжності неминучі. Якщо користувачі не можуть погодитися про назви у каноні або напрямок розвитку вікі, то це нормально. Доти, поки ви зберігаєте спокій і не ображаєте опонентів, з цими питаннями може розібратися місцева адміністрація і самі користувачі вікі. Кожна спільнота має право на самоврядування.
  • Проблеми з адміністрацією. Співробітники хочуть, щоб спільноти самі вирішували внутрішні розбіжності, і вони рідко втручаються в суперечки користувачів з адміністраторами та бюрократами. Рішення про вміст вікі приймаються всіма користувачами співтовариства; рішення про політику спільноти приймають адміністратори; рішення про направлення розвитку всієї платформи знаходяться в руках співробітників ФЕНДОМу. Якщо ви вважаєте, що адміністратор або бюрократ приймає невірні рішення, першим ділом поговоріть з цим адміністратором. Якщо переговори не привели до успіху, ви можете створити петицію на форумі або в обговореннях про відставку з посади. Якщо конфлікт дійде до позначки «необхідно повідомити співробітників», то вам потрібно буде зв'язатися з ними.
  • Війна правок. Стіни обговорення — це відмінне місце обговорити останні правки. Не варто починати війну правок, коли можна цивілізовано домовитися про правки з іншими користувачами.

Про що повідомляти необхідно

А ось список речей, про які абсолютно точно варто повідомити співробітників:

  • Загрози. Коли хтось в Інтернеті загрожує вам реальною розправою, то швидше за все вони просто тролять. Поки ви не поширюєте занадто багато особистої інформації в мережі, іншим користувачам буде важко знайти вас. Але як мовиться в прислів'ї, «краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати». Тому якщо вам загрожує користувач, то повідомте про це співробітників.
  • Самопошкодження. Співробітники дуже серйозно ставляться до погроз суїциду і самошкідництва. Навіть дивний коментар може насправді виявитися криком про допомогу. Якщо ви зіткнетеся з чимось подібним на ФЕНДОМі, негайно повідомте співробітникам.
  • Контент, який порушує Умови Використання. Цитата з УВ: «Ви погоджуєтесь не використовувати ФЕНДОМ, щоб публікувати або передавати будь-які дані, які є непристойними, порнографічними, образливими, агресивними, грубими або іншим чином порушують будь-яке законодавство або права третіх осіб, або зміст, яких містить гомофобію, етнічні образи, релігійну нетерпимість або заохочує злочинну поведінку». Якщо коротко, то нічого такого, чого б ви не стали показувати батькам.
  • Твінкі-хулігани. Співробітники не завжди займатимуться місцевими твінками, але ви завжди можете про них повідомити.

Як повідомити про проблему

Найкращий спосіб — написати співробітникам через сторінку Special:Contact. Намагайтеся як можна детальніше описати вашу проблему і не забудьте включити всі необхідні посилання, щоб співробітникам було простіше зрозуміти ситуацію з боку. Співробітники відповідають на всі запити користувачів.

Ви також можете залишити повідомлення на стіні співробітників на Вікі Спільноти або Central Community (англійською). Але найкраще писати співробітникам через Special:Contact, бо так їм простіше відстежити статистику найбільш поширених запитань і відгуків, щоб покращити сервіс зворотного зв'язку в майбутньому.

В екстрених ситуаціях — у разі ядерної війни, наприклад — ви можете написати помічникам ФЕНДОМу і попросити їх зв'язатися із співробітниками в терміновому порядку. Співробітники просять робити це лише в дуже рідкісних випадках: коли проблема дійсно не може почекати.

Як ви вирішуєте проблеми на своїй вікі? Як ви вважаєте, про що потрібно повідомляти співробітників, а про що ні? Повідомте в коментарях нижче!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.