FANDOM


Цей блоґ було написано співробітником Kirkburn, його оригінал можна знайти на Community Central.

У 2017 році середній час завантаження сторінок ФЕНДОМу зменшився на 46%. Це сталося завдяки серйозній роботі над модернізацією нашого сайту. Але це була тільки половина справи, тому що модернізація торкнулася тільки користувачів та читачів, які використовують повну версію сайту. З початку цього року інженери працювали над оновленням мобільного скіну ФЕНДОМУ, і їм вдалося зменшити час завантаження сторінок відразу на декілька секунд.

Як це вийшло?

При роботі зі зменшенням часу завантаження сторінки треба враховувати такі два фактори, які є основними для мобільних пристроїв, так і для комп'ютерів.

  • Поява сайту на екрані. Це момент, коли на екрані з'являються основні видимі елементи сторінки.
  • Час до взаємодії. Це момент, коли користувач може не тільки бачити щось на екрані, але і взаємодіяти з цим (наприклад, прокручувати сторінку вниз або кликати по посиланнях).

Аби домогтися зниження часу для цих двох факторів, інженери працювали над довгим списком різних можливих поліпшень. Деякі з них вже випущені разом з регулярними технічними оновленнями.

  • В першу чергу було переписано код, що відповідає за мобільний скін, з метою видалення або заміни коду, який активно не використовується. В результаті були значно зменшені в розмірах CSS та JS-файли, що відповідають за мобільний скін.
  • Потім було перероблено порядок завантаження сторінки, аби спочатку на екрані з'являлися найбільш важливі для користувача елементи.
  • Були оптимізовані різні залежні процеси, наприклад, створення мініатюр зображень. Це дозволило зображень швидше завантажуватися на сторінки вікі.

Нижче ви можете бачити сумарний результат усіх цих оновлень. На цьому GIF-зображенні показано час до завантаження сторінок на мобільному пристрої зараз і те, що було всього три місяці тому, в кінці 2017 року. Ці зображення зроблені в мережі 3G на телефоні Moto G4.

MobilePagePerformance

Результати

При тестуванні оновлень інженери завантажували різні сторінки різних вікі, аби отримати загальне уявлення про роботу оновлень. Якщо говорити про два чинники, про які ми згадали вище, то:

  • Час до появи сайту на екрані знизилося з 2,8 секунди до 1,1 секунди. Це майже на 60% менше.
  • Час до взаємодії знизилося з 7 секунд до 3,4 секунди - 51% виграшу.

Причому, йдеться не тільки про сторінки вікі, але й про Обговорення. Тепер вони завантажуються швидше, ніж у 2017 році.

Наступні кроки

Швидкий сайт більш привабливим для користувачів, оскільки їм потрібно менше часу на очікування завантаження сторінки. Статистичні дані показують, що зменшення часу завантаження сторінок збільшує кількість цих сторінок, які користувачі проглядають при відвідуванні вікі-проектів.

Але це ще на фінал роботи наших інженерів. Зараз планується доопрацювати наступні речі:

  • Зменшити час завантаження зображення на сторінці, аби спростити порядок завантаження інших елементів сторінки.
  • Розглядається можливість зміни рекламних оголошень, аби реклама завантажувалася швидше.

Тепер і користувачі мобільних пристроїв мають набагато більш швидкий доступ до контенту на вікі-проектах ФЕНДОМу, і ми з нетерпінням чекаємо на майбутні оновлення!

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.