FANDOM


Staff Blog - Intro to Wiki Modernization
Цей блоґ було написано співробітником Brandon Rhea, його оригінал можна знайти на Community Central.

Нещодавно ми розповіли про плани ФЕНДОМу на 2017 рік та про те, як ми плануємо поліпшити рекламу на нашому сайті. Оновлення дизайну вікі є пріоритетним завданням в першій половині цього року, і сьогодні ми розповімо про те, що нас чекає у найближчі місяці.

Оновлення сайту для всіх

Наша головна мета — це створення сучасного веб-сайту, який своєчасно показує цікавий читачам контент, який легкий та приємний у використанні і який задовольняє як користувачів, так й рекламодавців.

  • Користувачі та читачі. Без них нашого сайту просто б не існувало, але всі ми можемо погодитися, що іноді на сторінках вікі буває занадто багато реклами, і вона заважає читанню та роботі над вікі, адже найголовніше на вікі — це зміст.
  • Рекламодавці. Ми хочемо залучати роботодавців, щоб у нас були грошові ресурси продовжувати розвивати сайт для користувачів та підтримувати наші сервера. Дизайн сторінок вікі не змінювався з 2010 року (і тоді ж були додані рекламні блоки низької якості), проте Інтернет-стандартні помітно змінилися. Сьогодні рекламодавці вимагають, щоб їх реклама виглядала гарно та сучасно.

І як не дивно, й читачам, й рекламодавцям подобаються сторінки, які не перевантажені великою кількістю елементів. Це спільне бажання і є головною причиною оновлень — ми хочемо досягти максимально можливого балансу між інтересами читачів та задоволенням замовників реклами на нашому сайті.

Крок перший — відео

На ФЕНДОМі є багато елементів, які ми плануємо оновити. Додавання ключових відео, підвищення якості реклами, швидке завантаження сторінок та легке знаходження контенту — ось до чого ми прагнемо з нашими планами по великомасштабної модернізації.

Але почнемо ми з додавання відео. Чому? За попередніми прогнозами у 2020 році 80 % Інтернет-трафіку припадатиме на відео, і передбачається, що використання відеореклами зросте на 31 % тільки в цьому році. Інтернет неухильно рухається до створення та споживання відеоматеріалів та відеореклами.

І хоча історично на вікі не завантажувалося багато відео, зараз користувачам цікаві саме вони. Ми не збираємось ставати компанією з виробництва відео, але ми хочемо урізноманітнити контент вікі, щоб задовольняти потребам різних читачів та рекламодавців. Це не тільки наша відповідь вимогам індустрії, але й можливість модернізувати сайт:

  • Коли ми почнемо додавати дорогу рекламу у відео, то ми зможемо прибрати більшість дешевої реклами, і на сторінках вікі стане менше докучливих блоків.
  • Чим менше рекламних блоків, тим швидше завантажуватимуться сторінки.
  • Крім того, створеними нашою командою відео можна ділитися в соціальних мережах або завантажувати їх на YouTube, щоб залучити ще більше читачів на ваші вікі.
  • Відеоролики — це ще один спосіб розширити коло користувачів ФЕНДОМу.

Якщо коротко, то додавання відео дозволить нам зменшити загальну кількість реклами на сторінці (частина реклами буде відео) і додати новий вид контенту на вікі. І після цього ми займемось переробкою простору з вмістом.

Попереднє тестування відео

Зараз ми тестуємо прототипи нових сторінок з відеороликами на англомовній Harry Potter Wiki. Ви можете самі ознайомитися з варіантами оновленого дизайну на сторінках List of spells, Hogwarts Houses та Newt Scamander. Це ранні і далеко не фінальні версії. Ми продовжуватимемо експериментувати, змінюватимемо розмір відео і його положення на сторінці. Наші експерименти ґрунтуються на кількості переглядів, відгуках користувачів та результатах внутрішнього тестування.

Не кожна сторінка і не кожна вікі матиме відеоматеріали, як це зроблено на Harry Potter Wiki, бо для деяких фендомів відео просто не має сенсу, однак розміщення роликів на великих та відвідуваних сторінках дозволить накопичити грошові ресурси і поміняти дизайн на всьому просторі ФЕНДОМу.

Ми також будемо проводити випробування на інших вікі, і якщо ви хочете взяти участь в нашому експерименті з відео, то напишіть нам про це, і ми розглянемо ваш запит. Ступінь участі визначається інтересом самої спільноти: ви можете просто попросити розмістити відео на сторінках вашої вікі, а можете й зовсім взяти участь в написанні сценаріїв для відео, які потім знімуть співробітники ФЕНДОМу.

Висновок

На англомовній Community Central з'явиться спеціальний розділ з інформацією про модернізацію вікі: про те, хто над нею працює, яких цілей ми хочемо досягти, і як користувачі ФЕНДОМу можуть взяти участь в модернізації.

Модернізація покликана поліпшити технічний бік сайту і зробити його сучасним зовні. Разом із тим, нам дуже важливо знати, що думають про відео досвідчені користувачі ФЕНДОМу. Відгуки приймаються в будь-якій формі.

Як ми вже не раз говорили, ми не створюємо готові розширення та макети, але починаємо з невеликих «каркасів», до яких потроху додається функціональність, яку вимагають користувачі. Ми намагаємось розвивати наші розширення так, щоб вони подобалися максимальній кількості користувачів. Ми також постараємось пояснити, чому деякі відгуки користувачів втілюються у життя і чому ми не можемо взяти на озброєння абсолютно всі з них. Сподіваємось, такий підхід допоможе нам уникнути непорозумінь з боку користувачів.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі