FANDOM


Цей блоґ було написано співробітником Brandon Rhea, його оригінал можна знайти на Community Central.
Огляд модернізації вікі
Скорочення реклами
 • Ми додали новий макет реклами, який зменшив кількість оголошень.
 • Новий макет зменшив кількість рекламних блоків на 30%.
 • Поліпшено зовнішній вигляд і продуктивність сторінок на вікі.
 • Вибраний макет було введено після всебічного тестування на порталі.
 • Рекомендовані відео та зміни зовнішнього вигляду дозволили нам скоротити кількість оголошень.
Відео на вікі
 • Відео на тему статті, вікі або просто близькі на тему.
 • Відео розташовуються вгорі статей (приклади: Alec Ryder, Newt Scamander).
 • Розміщення реклами перед відео дозволило нам зменшити кількість оголошень на сторінці.
 • Відео програватимуться автоматично (без звуку) і зменшаться при прокручуванні.
 • Співробітниками створюються різні типи відео, часто засновані на сценаріях від спільнот.
 • Ми завантажуємо відео на найпопулярніші проекти, попередньо домовившись зі спільнотами.
Оновлення заголовків сторінок
 • Ми протестували нові заголовки сторінок на кількох спільнотах.
 • Є декілька відмінностей між дизайном для зареєстрованих користувачів і дизайном для звичайних читачів.
 • Реліз нових заголовків заплановано на третій тиждень (з 12 числа) червня.
Інші зміни зовнішнього вигляду
 • Ми оновили деякі модулі правої колонки. Інші модулі скоро будуть оновлені.
 • В майбутньому будуть оновлені і інші модулі.
 • Оновлено Новинну стрічку, розташовану в нижній частині сторінки, відтепер вона включає в себе сторінки вікі, обговорення спільноти, контент для редагування, обрані відеоролики та банери.


Питання або пропозиції? Пишіть нам!

У березні ми тестували новий дизайн заголовків сторінок. Вони включають в себе навігаційне меню й різні елементи для роботи зі статтями, наприклад, меню редагування. Під час тестування користувачам показувалися заголовки зі старим і новим дизайном, щоб виміряти вплив дизайнів на трафік і поведінку відвідувачів сайту. Заголовки сторінок не змінювалися вже з 2011 року — вони виглядали застарілими й сильно потребували модернізації.

Ми раді повідомити, що тестування пройшло з великим успіхом, і протягом третього тижня червня (з 12 числа) на всіх вікі-спільнотах з’являться нові заголовки сторінок.

Як пройшло тестування?

Відгуки читачів були украй позитивними, як і зібрані нами дані. Насправді, користувачам настільки сподобалися тестові заголовки, що ми вирішили залишити їх на тестових спільнотах навіть після того, як були зібрані всі необхідні дані. За останні кілька тижнів багато з вас захотіли приєднатися до тестування, що нас дуже втішило.

На 30 вікі-спільнотах, які брали участь у тестуванні, збільшилася кількість переглядів сторінок за сеанс (середня кількість переглянутих сторінок за одне відвідування), знизився показник відмов (відсоток користувачів, які заходять на сайт і залишають його після перегляду однієї сторінки) і збільшилася тривалість сеансу (середній час сеансу за одне відвідування сайту) порівняно з існуючими заголовками сторінок. Такі показники говорять про те, що читачам більше подобається оновлений дизайн заголовків. І це видно не тільки з їх відгуками, але й з поведінки на сайті. Крім того, рекламодавці приділяють набагато більше уваги рекламі на преміум-сайтах, що дозволить нам скоротити кількість оголошень і поліпшити їх якість. Чим краще дизайн сайту, тим більше часу на ньому проводять відвідувачі, і тим більше шансів, що рекламодавці працюватимуть з нами над поліпшенням рекламного контенту.

Які додалися зміни?

Тестові заголовки стали неймовірно популярними, проте після аналізу ваших відгуків і даних про залучення читачів ми вирішили додати ще кілька нововведень. Ось приклад останньої версії заголовка:

Mass Effect Page Header Logged In

Це вид заголовка сторінки для авторизованого користувача. Логотип Mass Effect Wiki не повністю займає простір розміром 250 пікселів, тому елементи заголовка зміщуються вліво, щоб заповнити простір, що залишився.

Чим відрізняється поточний варіант від тестового дизайну?

 • Додаткові функції при авторизації. Для авторизованих користувачів з’явиться кнопка швидкого доступу в Кабінеті адміністратора у навігаційному меню (поряд з кнопкою вікі-діяльності). У майбутньому ми додамо додаткові можливості налаштування зовнішнього вигляду меню для авторизованих користувачів.
 • Налаштування зовнішнього вигляду. Ми оновимо Конструктор тем, щоб надати адміністраторам можливість керувати кольорами й завантажувати зображення для заголовка. Крім змін в Конструкторі тим ми вирішили відмовитися від підтримки більшості способів кастомізації заголовків з допомогою CSS/JS. Це необхідно для того, щоб забезпечити однаковість і сучасний стиль на всіх вікі-проектах.
 • Категорії. Ми продовжуємо тестувати різницю між навігацією по категоріям в заголовках сторінок і навігацією на вікі за категоріями, розташованими внизу сторінки. У будь-якому випадку на головних сторінках категорії більше не відображатимуться.
 • Кнопка «Обговорити». Якщо на вікі підключені Обговорення й відключено Форум, то кнопка «Обговорити» буде вести на Обговорення. Якщо Обговорення й Форум включені, то кнопка «Обговорити» відкриватиме Обговорення, а на Форум можна буде потрапити через меню «На сайті». Якщо включено Форум, а Обговорення відключені, то кнопка «Обговорити» відкриватиме Форум. Якщо обидва розділи відключені, то кнопка «Обговорити» не відображатиметься зовсім.

Ми також виправили всі помилки, виявлені у тестовій версії, наприклад, відсутність посилання перенаправлення в заголовку сторінки й відсутність кнопки «Повернутися на сторінку» в історії.

Що нас чекає далі?

Після оновлення нам потрібно додати ще декілька нововведень, щоб заголовки стали доступні всім користувачам ФЕНДОМу.

 • Мобільна версія. Ми розробляємо версію заголовків для мобільних пристроїв. Це поліпшить навігацію для мобільних користувачів та забезпечить візуальну однаковість версій для комп’ютерів та мобільних пристроїв.
 • Обговорення. Наша команда з модернізації вікі тісно працює з розробниками Обговорень над перенесенням заголовків сторінок в Обговорення й створенням єдиного дизайну для всіх елементів вікі.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.