FANDOM


Цей блоґ був написаний Адамом Кері, віце-президентом з планування доходів. Оригінал блоґу можна знайти на Community Central.

Цього тижня ми почали розповідати користувачам, як реклама працює на ФЕНДОМі. Як і ви, ми самі прекрасно розуміємо, що реклама на нашому сайті може й повинна бути краще. Її буває забагато: вона захаращує сторінку і навіть може призвести до технічних труднощів.

Раніше ми розповіли про програмовану рекламу, яка є найпоширенішою в Інтернеті, і в цьому блозі ми розповімо, як привели її в порядок. В останньому блозі ми розповімо більше про пряму рекламу (рекламні блоки, які купуються замовниками реклами без посередників) і як ми збираємось поліпшити рекламу на ФЕНДОМі.

Перевірка стандартів якості

Як і скрізь, в індустрії реклами є «хороші» хлопчики та «погані» хлопці. Деякі рекламні мережі дотримуються високих стандартів якості, бо вони розуміють, що хороша реклама йде на користь як користувачам, так й рекламодавцям, і що вона матиме позитивний вплив на розвиток Інтернет-реклами в майбутньому. Погані рекламні мережі просто збирають інформацію про користувачів з кожної відвідуваної сторінки і намагаються завалити вас як можна великою кількістю рекламних блоків.

За останні кілька років індустрія Інтернет-реклами сильно змінилася, а ФЕНДОМ значно виріс як сайт. Якщо раніше ми покладалися на всі типи реклами, то останнім часом частка прямої реклами на нашому сайті сильно зросла, що дозволило нам відмовитися від співпраці з багатьма рекламними мережами і адаптуватися під змінюючі стандарти індустрії реклами (наприклад, під новий тренд спостерігання реклами). Таким чином ми зможемо зосередитися на тому, щоб розміщувати якісну та цікаву користувачам рекламу на нашому сайті.

Оцінка показників роботи

Зазвичай реклама використовує так звані «пікселі стеження» — уривки коду, які живуть в прозорому зображенні на сторінці і які збирають інформацію про ваших клікі для агентств, що запускають рекламу. Реклама також може запускати різноманітні процеси на вашому пристрої (ПК, планшеті або телефоні), наприклад, відтворення анімації або відео. Пікселі стеження та відео досить широко поширені в мережі, і самі по собі вони не несуть шкоди, тому що це єдиний спосіб для біржі реклами дізнатися про те, що цікаво вам і що вам краще всього показати.

Зрозуміло, є і такі рекламні мережі, які зловживають даними інструментами відстеження активності користувачів. В минулому році ми почали процес аналізу всіх рекламодавців на ФЕНДОМі. Ми дізналися, що деякі рекламні мережі безсовісно додавали цілих 10 пікселів стеження на наші сторінки — це занадто багато. Інша реклама запускала велику кількість непотрібних процесів на сторінці (доходячи до сотні!). Ми називаємо це «загарбанням ЦП» — надмірною завантаженістю процесора однією програмою. «Загарбники ЦП» та стеження, що зловживають пікселями, захаращують сторінку та віднімають у користувачів час при завантаженні сторінок, що порушує баланс між бажаннями рекламодавців та потребами користувачів. У підсумку користувачі перестають заходити на сайт, і… якщо це трапляється на ФЕНДОМі, то ми самі винні, що скотилися до такого рівня.

Як ми виправили ситуацію?

Якщо ми розуміємо, в чому полягає проблема, то як ми збираємося її вирішити? У деяких випадках ми впровадили регулятори, які обмежують роботу реклами, яка намагається нишком додати зайві пікселі на сторінку або почати непотрібні процеси. В інших випадках ми прямо говоримо представникам рекламної мережі, що їх реклама просто не годиться і що з цього моменту ми будемо приймати від них тільки обмежене число рекламних блоків. Іноді нам навіть доводиться відмовлятися з ними співпрацювати. Хтось погоджується на наші умови, а хтось ні — і такі мережі отримують доступ до нашого сайту. Ми вирішили, що якщо вони не дотримуватимуться наших правил, то їм не місце на ФЕНДОМі.

Оцінка та переоцінка реклами — це постійний процес, який став невід'ємною частиною нашого технологічного регламенту.

Розвиток операційних технологій для нашого сайту також допоможе усунути виникаючі через рекламу проблеми в майбутньому. Показувати рекламу читачам на шести континентах (ми ще не добралися до рекламного ринку Антарктиди!) не так просто, якщо ми хочемо, щоб всі сторінки ФЕНДОМу завантажувалися в розумних межах. Наше програмне забезпечення продовжує поліпшуватися; ми розробили методи розпізнавання швидкості Інтернету, щоб показувати полегшену версію реклами користувачам з повільним Інтернетом. Ми хочемо контролювати те, що буде показано на повністю завантаженій сторінці, тому іноді ми відразу приховуємо функціональну програму, поки вантажиться пряма реклама. Але докладніше про це в наступному блозі.

Коли користувачі повідомляють нам про погану рекламу, це допомагає нам виявити рекламні мережі, які постачають погану рекламу, і, швидше за все, ми перестанемо з ними співпрацювати. Але пам'ятайте, що користувачі бачать різну рекламу залежно від географічного регіону і мови їх країни, тому якщо ви хочете повідомити про погану рекламу, вам необхідно точно пройти всім інструкціям в цієї довідкової статті.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі