FANDOM


Йой, ця реклама… У кожної людини вона викликає багато емоцій і не завжди позитивних, проте вона є невід'ємною частиною Інтернету, і для таких сайтів, як ФЕНДОМ, це єдине джерело доходу. Зараз буде детально пояснено, як реклама працює тут: у перших двох блоґах буде розказано, чому на ФЕНДОМі взагалі є реклама (як комерційна компанія ФЕНДОМ отримує виручку від реклами, як вже було сказано раніше, і ці гроші допомагають йому підтримувати та розвивати найбільший розважальний сайт в світі для фанатів поп-культури абсолютно безкоштовно для користувачів) і які типи реклами тут є. У третьому блозі буде обговорене майбутнє реклами на ФЕНДОМі та розвиток з точки зору користувачів.

Стан реклами на ФЕНДОМі

Реклама на ФЕНДОМі повинна бути краще. Як і на будь-якому іншому комерційному сайті, за останні роки кількість реклами на ФЕНДОМі збільшилася в багато разів, і баланс між рекламою та контентом на сторінці був порушений. Незареєстровані користувачі часто скаржаться на велику кількість реклами. Про це знаєте ви, про це знають співробітники. Цим блоґом вони дають зрозуміти, що обізнані про стан реклами на ФЕНДОМі і планують його поліпшити в 2017 році.

Але для початку дамо визначення деяких термінів та понять з індустрії реклами, які ви зустрінете в цьому і двох наступних блоґах.

Тип реклами: програмована

Про програмовану рекламу люди згадують в першу чергу з двох причин: по-перше, вона найчастіше використовується в Інтернеті, а по-друге, якість такої реклами варіюється від стерпної до жахливої. Така реклама не розміщується на сайті напряму, і відділ продажів ФЕНДОМу не працює з компаніями, чий продукт рекламується — така реклама надходить до ФЕНДОМу через рекламні мережі та рекламну біржу. В біржі реклами беруть участь тисячі міжнародних партнерів, які купують рекламний інвентар по всьому світу.

Programmatic Ad Example

Приклад програмованої реклами на сторінці вікі

Програмована реклама — це ціла індустрія, яка зосереджена на розміщення рекламних блоків на сайтах. Індустрія розвивається, і сьогодні використовуються такі методи, як збереження cookies, щоб краще зрозуміти поведінку користувачів Інтернету та показувати їм рекламу, яка буде їм найбільш цікава (принаймні, в теорії).

Біржа реклами диктує розмір, форму та найбільш прийнятне з точки зору рекламодавців розміщення реклами на сторінках сайтів, тому ви майже завжди побачите рекламу в одних й тих же місцях на різних сайтах. І оскільки біржа використовує ваші дані з браузера, то одна й та ж реклама може переслідувати вас на різних сайтах. Якщо ви блокуєте cookies або видаляєте їх і будь-який інший матеріал, який допоміг би зібрати інформацію про вас, то, швидше за все, програмована реклама не запропонує вам нічого цікавого. Зрештою, якщо біржі про вас нічого не відомо, то вона просто буде показувати вам випадкову рекламу.

Якщо вважати кожен рекламний блок поодинці, то програмована реклама не приносить багато виручки, тому дуже часто сайти збільшують кількість рекламних блоків для підвищення доходів. ФЕНДОМ планує в майбутньому зменшити кількість програмованої реклами на сайті та обмежити свою участь в біржі реклами. Він також хоче вийти з рекламних мереж, які зловживають системою або посилають нам рекламу низької якості (але про це в наступному блозі).

Тип реклами: пряма

Пряма реклама називається так тому що вона з'являється на сайті в результаті укладення контракту між відділом продажів ФЕНДОМу та компаніями-замовниками реклами безпосередньо (без посередників). Пряма реклама — це продукт співпраці між багатьма відділами; дуже часто над нею працюють дизайнери ФЕНДОМу, щоб зробити її більш цікавою для користувачів сайту. Пряма реклама зазвичай крупніше в розмірі і може займати відразу кілька рекламних блоків по площі.

Direct Ad Example

Пряма реклама розповість користувачам на вікі про відеоігри та кіно про майбутній фільм «Обитель зла: Остання глава». Ця реклама займає більше місця, але при цьому виглядає цікавіше і дає читачам можливість подивитися короткий трейлер-тізер.

Пряма реклама завжди вище якістю та цікавіше читачам ФЕНДОМу, особливо порівняно з програмованою рекламою. Пряма реклама також приносить більше доходу, і у свою чергу це означає, що чим більше прямої реклами на ФЕНДОМі, тим менше різноманітних рекламних блоків на його сторінках. За останні кілька років співробітники дуже старалися збільшити кількість прямої реклами на сайті.

Що важливо для замовників реклами

За останні роки звички користувачів Інтернету та запити замовників реклами помітно змінилися. Наприклад, оглядовість реклами — тобто кількість часу, яку читач витрачає на перегляд реклами — стала новим стандартом оцінки успіху реклами. Клікабельність (відношення кількості натиснень на посилання до кількості її відображень на екрані) все ще важлива, але не так, як раніше. Рекламодавці продовжують пристосовуватися до зсуву від клікабельності до оглядовісті.

Актуальність — інший критерій оцінки реклами. Замовники реклами хочуть бути впевнені, що реклама буде показана тим людям, які найбільш зацікавлені в покупці товарів. Це означає, що на ФЕНДОМі ви найчастіше побачите (пряму) рекламу відеоігор та фільмів, серіалів, хоча ви також побачите рекламу автомобілів, гаджетів та їжі, бо рекламодавці розуміють, що у читачів ФЕНДОМу є і інші захоплення та потреби.

Що важливо для відвідувачів сайтів

Більшість користувачів Інтернету очікують побачити деяку кількість реклами, відвідуючи безкоштовні сайти на кшталт ФЕНДОМу. Втім, реклама завжди була невід'ємною частиною ЗМІ: від газет і журналів до радіо і телебачення. У цьому плані Інтернет нічим не відрізняється від інших засобів масової інформації, і точно також порушення балансу між рекламою і якісним контентом впливає на відвідування сайту користувачами. Якщо в газеті, на телеканалі сайті або буде занадто багато реклами, то люди будуть намагатися уникати рекламу, а то і зовсім перейдуть на іншу газету, телеканал або сайт.

Технічна робота реклами теж не на останньому місці. Реклама з анімацією, відео, інтерактивними елементами — це круто, і дизайнери ФЕНДОМу завжди намагаються збалансувати вигляд та функціональність реклами, щоб вона виглядала цікавою, але не забирала багато часу при завантаженні сторінки.

Оглядовість, актуальність, баланс та технічна робота реклами — ось основні поняття, про які ми розповіли у цьому блозі. У наступних двох блоґах ми розповімо про рекламу на ФЕНДОМі більш детально, а поки ви можете задати свої питання в коментарях.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі