FANDOM


Цей блоґ було написано співробітником Brandon Rhea, його оригінал можна знайти на Community Central.

З модернізацією вікі ми хочемо оновити деякі елементи нашого сайту, зробити його більш зручним для використання. Першим кроком буде наведення порядку в рекламному просторі статей, і ми досягнемо цього за допомогою показу реклами в створених нами відеороликах.

На другому етапі заплановано роботу над заголовками сторінок та статтями вікі. Зазвичай в них знаходиться логотип вікі та навігаційне меню, а в заголовках статей також показується назва сторінки й кнопка для редагування. Ось як ці елементи виглядають з 2011 року:

Marvel Database - Current Header

Червоним кольором позначено нинішній загальний заголовок сторінок. Зеленим кольором позначено нинішній заголовок статей.

Попереднє тестування

Починаючи з минулого грудня, ми тестували нові варіанти дизайну на 12 вікі-спільнотах. Ще до початку тестування нам вдалося з’ясувати два ключових моменту:

  1. Більшість відвідувачів сайту не використовують навігаційне меню для переміщення по вікі, а оскільки ця функція призначена саме для цього, її просто необхідно удосконалити.
  2. Читачі та користувачі використовують локальну навігацію по-різному, оскільки ця функція часто розрахована саме на редакторів.

Згідно з результатами попереднього тестування, зміни в заголовку сторінки не матимуть негативного впливу на пошук контенту користувачами, отже, ми можемо спростити навігаційне меню для користувачів та читачів, щоб їм було легше знаходити цікаві статті.

Другий крок модернізації — заголовок статей

Виходячи з результатів попереднього тестування, ми вирішили зайнятися оновленням заголовка сторінки та статей. Наступного тижня ми починаємо А/В тестування нових прототипів дизайну на тих вікі-спільнотах, які погодилися взяти в ньому участь.

І хоча це всього лише експериментальне бачення дизайнерів, тобто на самій сторінці вікі ви цього поки не побачите, а дизайн та локалізація ще можуть змінитися кілька разів — ви можете подивитися, як приблизно виглядатиме заголовок сторінок вікі після оновлення:

Marvel Database - New Header

Вид нового дизайну заголовка статей для користувача, який не увійшов в систему.

Подібний дизайн з’явиться на всіх сторінках вікі й в Обговореннях. Ми вважаємо, що він спростить пошук контенту для відвідувачів і підкреслить унікальність кожної вікі. На картинці вище ви бачите, як виглядатиме верхня частина сторінок вікі для анонімних читачів, однак це відрізнятиметься від того, що побачать користувачі, що ввійшли в систему.

Якщо порівнювати звичайних читачів та постійних редакторів:

  • Читачі, як правило, шукають найпопулярніші сторінки. Їм не цікаві такі списки, як «Вікі-діяльність» або «Свіжі редагування» (у яких вони можуть навіть заплутатися). Ми вважаємо, що можемо спростити навігацію для таких користувачів й допомогти їм втягнутися в редагування вікі іншими способами.
  • Редактори, в свою чергу, використовують різні функції, щоб стежити за подіями в їх спільноті («Вікі-діяльність»), аналізувати контент вікі («Дослідження») та нагадувати користувачам про правила поведінки (на стінах обговорення).

Найближчим часом ми продовжимо розмову про основні відмінності між читачами та редакторами і про те, як ці відмінності впливають на наші рішення в ході модернізації вікі.

Що нас чекає далі

Поки ми тестуємо новий дизайн, ми стежитимемо за двома ключовими параметрами:

  • Як відвідувачі використовують оновлений заголовок сторінок та статей. Ми стежитимемо за кількістю натискань й за тим, скільки людей використовують новий дизайн, а скільки — старий.
  • Що думають про новий дизайн редактори. Ми зберемо ваші коментарі та відгуки про використання, поставимо додаткові питання і постараємось врахувати ваші побажання, але нам потрібен дизайн, яким будуть задоволені якомога більше відвідувачів.

Заголовки та відео — важливі складові модернізації сайту. Як й у випадку з тестуванням відео, нам цікаво знати вашу думку. Ви хочете протестувати новий дизайн заголовка? Повідомте нам про це, і ми розглянемо ваш запит.

У вас є питання або коментарі? Залиште їх нижче.

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі