FANDOM


Привіт усім користувачам україномовного порталу вікія, гостям та просто добрим людям!

Нижче наведений переклад блогу співробітника вікія Mira Laime, з оригінальним текстом англійською ви можете ознайомитись ось тут - How to Deal With a Bad Bureaucrat.

Як впоратись з поганим Бюрократом

Flickr - Postmemes - Escalated quickly

Ми дали багато порад в минулому, як боротися з тролями, дратівливими користувачами та поганими адміністраторами. Але що робити, якщо користувач, який робить порушення і руйнує співтовариство - Бюрократ, і може видалити будь-що і блокувати будь-кого на свій смак?

Спробуйте дипломатію першим

Як і в будь-якій суперечці, найкращим варіантом є виговоритися: Залишайтеся спокійними, припустимо, що ваш Бюрократ не є злом, але тільки виходить з іншої точки зору, і подивитися, як ви можете знайти спосіб співпрацювати разом.

Спробуйте ці варіанти, якщо Бюрократ створює проблеми:

 • Поговоріть з бюрократом: залиште йому повідомлення, і нехай він знає, що ви думаєте, що він повинен робити по-іншому, і чому (висловлюйтесь ввічливо).
 • Поговоріть з іншими статусними користувачами та адміністраторами: Може бути, що вони на вашому боці і готові обговорювати питання з проблемним бюрократом від вашого імені?
 • Поговоріть зі своїм співтовариством: Почніть гілку на форумі вашої Wikia або будь-якої іншої вікі, що ваше співтовариство використовує для загального обговорення. Поясніть, чому ви думаєте, що цей Бюрократ не робить хорошу роботу, і запропонувати способи поліпшити стан речей.
 • Якщо ви були заблоковані, або все це не допомогло, попросіть у інших користувачів Wikia поради в чаті або форумах на Центральній Вікі.

Коли Бюрократа позбавляють статусу

Spiderman great power great responsibility

Якщо після всіх цих розмов, ситуація все ще не покращилась, було б краще для спільноти прийняти, що цього користувача треба позбавити прав Бюрократа. Люди можуть іноді відчувають, що вони не мають права голосу, безсилі проти керівництва своєї Вікі. Але це не так - якщо спільнота погоджується, то бюрократ повинен піти геть, а співробітники Wikia вимушені будуть знизити його права. Співробітник можуть не знижувати права Бюрократа, якщо у спільноті буде досягнуто консенсус.

Позбавлення когось прав Бюрократа повинно бути прийнято всерйоз - врешті-решт, ці права могли б бути у того, хто створив свою спільноту. Принаймні, ще один лідер повинен мати достатню довіру щоб узяти на себе цю роль. Тож, якщо дії Бюрократа болісні для спільноти, позбавити такого користувача прав Бюрократа може бути кращим варіантом.

Найбільш поширені причини з яких Бюрократи повинні піти:

 • Вони пригнічують думки, що їм не подобаються, наприклад видаляють обговорення і блокують користувачів, які критикують їх.
 • Вони блокують користувачів без попередження і по надуманим причинам.
 • Вони відмовляються говорити про те, що вони могли б робити краще.
 • Вони встановлюють необґрунтовані правила для інших користувачів, але не прилипають самі до цих правил.
 • Вони відкидають абсолютно хороші зміни.
 • Вони створюють ворожу, не продуктивну атмосферу на ФЕНДОМ.

Як зробити, щоб Бюрократа позбавили статусу

Якщо бюрократ не зробив жодного редагувати принаймні протягом дванадцяти місяців, ми можемо припустити, що він втратив інтерес до вікіспільноти. Ви можете просто повідомити співробітникам Wikia через Службова: Contact, і ми позбавимо його прав для вас. Ви також можете попросити бюрократа, щоб він сам позбавив себе статусу. Якщо не було всякого роду суперечки, але бюрократи просто не досить активні, щоб бути хорошими керівниками, вони не проти робити те, що ви просите. Для того, щоб позбавити активного бюрократа, що не бажає позбавлення себе статусу Бюрократа, вікіпільнота повинна мати обговорення, і більшість учасників повинні погодитись на позбавлення Бюрократа прав.

Як ви зазвичай можете провести голосування:

 • Створити сторінку для голосування у вашій громаді на форумі, порталі, або будь-якій сторінці відповідного для загального обговорення.
 • Розкажіть коротко, чому ви думаєте, що цей бюрократ повинен йти.
 • Сторінка повинна бути для голосування, а не для будь-якого докладного обговорення! На даний момент, ви повинні вже обговорити свої зауваження з приводу цього бюрократа в іншому місці.
 • Якщо це можливо, виділити обговорення, так щоб найбільше користувачів, скільки можливо, побачили його.
 • Дайте для голосування, принаймні сім днів.
 • Якщо бюрократ в цьому питанні або кому-небудь заважає голосувати в будь-якому випадку, будь ласка попросіть співробітників Wikia допомоги.
 • Якщо ви заблоковані на вашій ФЕНДОМ, ви повинні або провести голосування на нейтральній вікі, також ви можете використовувати для цього стінку обговорення Центральної Вікі.
 • Після того як значна частина активних користувачів вашої спільноти проголосували і вирішили позбавити бюрократа прав, треба відправити посилання співробітникам ФЕНДОМ, і вони проведуть вердикт спільноти.

Проблемний Бюрократ в дуже маленьких спільнотах

Чим менше ваше співтовариство, тим менше голосів підтримки необхідно для прийняти рішення про позбавлення прав бюрократ, і навпаки!

У рідкісних випадках, коли ваше співтовариство настільки мале, що голосування не може відбутися для всіх, може і не бути ніякого способу для вас, щоб бюрократ був позбавлений прав. Вам треба або знайти спосіб вирішити це, або залишити його проблеми з ним. Проте, не полишайте Wikia в будь-якому випадку. Ви можете створити своє власне співтовариство на тему якою ви захоплені, і розвивати його на свій розсуд. Якщо ви є кращим лідером спільноти, то, швидше за все, більшість учасників приєднаються до вас.

Вам вже вдалося позбавити бюрократа прав голосуванням у вашому співтоваристві, або ви знайшли кращий спосіб вирішити проблеми з бюрократом? Поділіться своїми порадами з іншими користувачами в коментарях!

Ad blocker interference detected!


Wikia is a free-to-use site that makes money from advertising. We have a modified experience for viewers using ad blockers

Wikia is not accessible if you’ve made further modifications. Remove the custom ad blocker rule(s) and the page will load as expected.

Відвідайте інші вікіпроекти на Вікія!

Випадкова вікі